הערות השחרור עבור GNOME ‏2.24

1. היכרות

‏GNOME ‏2.24 היא הגירסה האחרונה של שולחן העבודה GNOME: סביבת שולחן עבודה פופולרית, מרובת פלטפורמות עבור המחשב שלך. המיקוד של GNOME הוא פשטות השימוש, יציבות, ותמיכה מעולה בבינאום ונגישות. ‏GNOME היא תוכנה חופשית וקוד פתוח אשר מספקת את כל הכלים הנפוצים שמשתמשי מחשב מצפים מסביבת מחשוב מודרנית, כמו דוא"ל, גלישה באינטרנט, ניהול קבצים, מולטימדיה ומשחקים. בנוסף, GNOME מספקת סביבת פיתוח גמישה ועוצמתית עבור מפתחי תוכנה, הן ביישומים שולחניים והן ביישומים ניידים.

איור 1‏GNOME ‏2.24

שולחן העבודה GNOME משוחרר כל שישה חודשים ומכיל תכונות חדשות רבות, שיפורים, תיקוני באגים ותרגומים. ‏GNOME ‏2.24 ממשיכה במסורת זאת. על מנת ללמוד על GNOME ועל האיכויות אשר מבדלות אותה מסביבות שולחן עבודה אחרות (כגון שימושיות, נגישות, בינאום, וחופש) בקר בדף אודות GNOME באתר שלנו.

הצטרפו אלינו היום וגלו איזה שינוי ביכולתכם לעשות.

‏GNOME ‏2.24 כוללת את כל השיפורים מגירסה 2.22 וגירסאות קודמות לה. ניתן ללמוד עוד על השינויים שהיו ב-GNOME ‏2.22 מ-הערות השחרור שלה.

2. מה חדש עבור משתמשים

המיקוד של פרוייקט GNOME במשתמשים ובשימושיות ממשיך ב-GNOME ‏2.24 עם מאות תיקוני באגים ושיפורים שנתבקשו על ידי משתמשים. המספר הגדול של השיפורים הופך את פירוט כל השיפורים לבלתי אפשרי, אבל מטרת הערות אלו היא להדגיש חלק מהתכונות היותר מרגשות, מוכוונות משתמש בשיחרור זה.

2.1. שמירה על קשר

‏GNOME ‏2.24 מכריזה על הכללת לקוח מסרים מיידיים מבוסס על תשתית התקשורת Telepathy

איור 2תוכנת המסרים המיידים Empathy

‏Empathy תומכת גם בשיחות ועידה (שמע ווידאו) מבבוסות XMPP/SIP כפי שהן זמינות בהתקני N800/N810 של Nokia (וידאו דורש מפענח H.263 עבור GStreamer). ‏Empathy היא שותפה נהדרת ל-Ekiga, לקוח ה-SIP (שמע ווידאו) של GNOME (ראה סעיף 2.3 ― ‏Ekiga ‏3.0‏).

‏Telepathy מספקת מסגרת משותפת עבור יישומים לגישה ליכולות מסרים מיידיים. היא מספקת תמיכה בפרוטוקולים נפוצים כגון: Jabber/XMPP, ‏Google Talk, ‏MSN Messanger ושיחות רשת מקומית Bonjour/Rendezvous של Apple.

כל יישום מסוגל להשתמש בהפעלת מסרים מיידים. בנוסף ללקוח המסרים המיידיים Empathy, ‏GNOME ‏2.24 מספקת גם ספריות המאפשרות למפתחים להוסיף מידע נוכחות ומצב, ולהעביר קבצים. ראה סעיף 4.4 ― ספריות מסרים מיידיים עבור מידע נוסף על שילוב טכנולוגיה זאת ביישומים שלך.

2.2. עקוב אחר הזמן שלך טוב יותר

עבור אנשים רבים בעסקים, זה הכרחי לעקוב אחרי הזמן שהם מקדישים לכל פרוייקט ולקוח. לכל אחד יש את המערכת שלו לשם כך, מהחזקת יומן לניחוש. זה באמת מעייף. בעולם של היום כמעט בכל מה שאתה עושה מעורב מחשב, לכן GNOME הוסיפה יישומון לניהול קל יותר של הזמן שלך.

איור 3קבע את המשימות שלך במהירות

הלוח מציג את המשימות שעבדת עליהן ובמשך כמה זמן. לחיצה על הכפתור מאפשרת לך להחליף פעילות ולראות על אילו פעילויות עבדת היום. ניתן גם לעצור את שעון העצר כאשר המחשב אינו פעיל.

ניתן לקטלג פעילויות לפי כל קבוצה בה תבחר, סוג הפעילות, שם הלקוח או כמה לא אהבת אותה. אתה יכול כם לצפות ולערוך את יומן הפעילויות שלך, להוסיף פעילויות חסרות ולצפות בגרפים יומיים, שבועיים וחודשיים על מנת לראות איפה רוב זמנך מתבזבז.

2.3. ‏Ekiga ‏3.0

‏Ekiga היא לקוח ועידות (שמע ווידאו) SIP מלא בתכונות עבור GNOME. כחלק מ-GNOME ‏2.24 אנו גאים להכריז על השיחרור של Ekiga ‏3.0.

איור 4‏Ekiga ‏3.0

בנוסף למנשק חדש שממוקד בספר הטלפונים והנוכחות של אנשי הקשר שלך, Ekiga ‏3.0 מציגה גם תמיכה בSIP XXX, ניטור קווי PBX, תמיכה משופרת במקודדי וידאו (‏H.264, ‏+H.263, ‏MPEG-4 ו-Theora), האצת וידאו ותצוגת מסך מלא, ושיפורים רבים בתמיכה ב-SIP.

2.4. ניהול קבצים

בנוסף לתצוגות איקונים ורשימה, GNOME ‏2.24 מציעה גם את התצוגה הקומפקטית, אשר פופולרית במספר סביבות שולחן עבודה אחרות. בחר את התצוגה על ידי בחירת תצוגה ◂ קומפקטית מהתפריט (או בעזרת מקש קיצור הדרך Control+3).

איור 5שלושת תצוגות הקבצים: איקונים, רשימה, קומפקטית

כמו בתצוגות איקונים ורשימה, גודל האיקון בתצוגה קומפקטית ניתן לשינוי באמצעות אפשרויות התקריב בתפריט התצוגה.

מצב הדפדפן במנהל הקבצים תומך כעת בלשוניות למען מעבר מהיר בין ספריות בחלון דפדפן יחיד.

איור 6תמיכה דפדוף מבוסס לשוניות

Today's modern filesystems are able to handle almost any desired character as part of the filename. Unfortunately this is not the case for the FAT filesystem that is commonly used on many USB thumb drives and portable music players, which is unable to use many common punctuation marks as part of the filename. GNOME 2.24 detects when you are copying files with names that contains characters that cannot be used and automatically converts these characters to a "_" without you having to rename the file yourself.

Automatic filename completion ("tab" completion) has also been improved in GNOME 2.24. Completion of filenames in the location bar using the Tab key is now faster and more predictable. It is also possible to complete any fragment of the path and the interface provides more feedback for when there are no other possible matches available.

2.5. עשה יותר עם Deskbar

ה-Deskbar ב-GNOME ‏2.24 מוסיף מספר תוספים חדשים מרגשים: מחשבון, חיפוש ב-Google (כולל חיפוש קוד), הצעות !Yahoo ו-Wikipedia ועדכונים של Twitter ו-identity.ca.

איור 7‏Deskbar

כמו כן נוספה אפשרות להורדה והתקנה בקלות של תוספים ישירות ממאגר Deskbar באינטרנט.

2.6. פקדי הפרדת מסך חדשים

More and more computers (especially laptops) are gaining support for multiple monitors (known as multihead). Users need to be able to connect a second monitor, either as a clone (e.g. a projector for giving presentations) or as an extension of their desktop.

GNOME 2.24 has upgraded its screen resolution controls to make this possible. Utilizing the new XRandR 1.2 specification from X.Org, this dialog enables users to easily set up individual monitors in a number of configurations. Monitors are named and the names appear in the top left corner of the screen for easy identification.

איור 8פקדי הפרדת מסך חדשים

שינויים מוכלים מיידית. אין צורך בשתחול GNOME.

תאימות למנהל ההתקן XRandR ‏1.2

חלק ממנהלי התקני הוידאו של X.Org לא תומכים עדיין ב-XRandR ‏1.2 ולא יוכלו להשתמש בתכונות אלה. מנהל התקן שכזה לדוגמה הוא מנהל ההתקן הקנייני של nVidia.

2.7. תמיכה חדשה בערכות צלילים

Sound themes in GNOME are now handled by libcanberra, which implements the Freedesktop.org Sound Theme and Naming Specification. Sound themes can now be installed like icon themes. Using libcanberra also means that an application's alert sounds are less likely to interfere with your music player or movie player, so you can leave those important alert sounds switched on while watching a fullscreen movie.

איור 9תמיכה בערכות צלילים

2.8. טלוויזיה דיגיטלית טובה יותר

Powered by the GStreamer multimedia framework, GNOME 2.22 introduced digital television (DVB) capabilities into its Movie Player. Determined to make things even better, developers have worked to enhance this support by adding support for multiple DVB tuners (watch multiple channels at once) and better troubleshooting diagnostics.

They have also worked to improve out-of-the-box (zero configuration) support for the majority of infrared remote controls (using the LIRC framework). This makes it even easier to chill out instead of writing that important report.

כמו כן GNOME ‏2.24 מציגה תמיכה בסירטוני YouTube בהפרדה גבוהה ובכתוביות מרוחקות (לא מקומיות).

2.9. יפה ביותר

‏GNOME מעוניינת שהמחשב שלך יראה טוב, לכן הושקעה עבודה רבה בערכות הנושא ובאומנות. עבור GNOME ‏2.24 ערכנו תחרות על מנת לאסוף את חלק מהרקעים היפים ביותר שיצרו התורמים לנו, את המועדפים עלינו חלקנו עם כולם.

איור 10רקעים מושכים

3. מה חדש בנגישות

‏GNOME שואפת ליצור תוכנה שזמינה לכולם, כולל משתמשים ומפתחים עם ליקויים אשר מקשים עבורם על השימוש במחשב. על מנת לעזור, GNOME יצרה את פרוייקט הנגישות של GNOME ומסגרת נגישות שהיא כעת התקנית בשולחנות העבודה החופשיים.

‏GNOME ‏2.24 ממשיכה לבנות את העדיפות שלה בנגישות עם מספר שיפורים.

3.1. ניווט משופר בעזרת המקלדת

מאז GNOME ‏2.0 ניתן היה להתמקד בלוח של GNOME בעזרת צירוף המקשים Control+Alt+Tab. לאחר מכן ניתן לעבור בין הפריטים בלוח בעזרת מקש ה-Tab, מלבד איקוני ההתרעות.

החל מ-GNOME ‏2.24 ניתן לנווט אל איקון התרעות באמצעות המקלדת בלבד.

ניווט בעזרת המקלדת שופר גם במנהל הקבצים. בחירת קבצים בעזרת המקלדת היא כאת ליניארית ולא מלבנית.

3.2. נגישות עכבר משופרת

‏GNOME ‏2.22 הציגה את שיפורי נגישות מיוחדים לשליטה בעכבר שיפורים נוספים נוספו להם ב-GNOME ‏2.24:

 • נגישות עכבר פועלת כאת גם בתצורות שבהן יותר ממסך אחד;
 • שהייה ניתנת כעת להפעלה על ידי שהייה באיזור מיוחד ביישומון השהייה;
 • ציור מחוות הוא עכשיו גלוי יותר על המסך.

3.3. קריאת מסך טובה יותר

‏GNOME והחברים בה עבדו קשה על מנת לשפר את התמיכה בנגישות ובקריאת מסך עבור GNOME ‏2.24 ועבור יישומי צד שלישי פופולריים רבים.

התמיכה בטקסט-לדיבור וברייל השתפרה רבות עבור יישומי Java, ‏OpenOffice.org, ‏Mozilla Thunderbird, ‏Pidgin, דפדפן העזרה של GNOME והלוח של GNOME. המשתמשים כעת מודעים על חלונות דו-שיח שאינם ממוקדים כאשר מחליפים בין יישומים.

נעשתה גם עבודה רבה לשלב את טכנולוגית קריאת המסך ב-GNOME עם דפדפנים שתומכים ב-ARIA, ‏Mozilla Firefox בתור התחלה.

Also new is automatic selection of the sythesized voice based on the system language, support for verbalized links, echo by sentence and optional tutorial messages.

4. מה חדש עבור מפתחים

השינויים הבאים חשובים למפתחים שמתמשים בסביבת הפיתוח של GNOME ‏2.24. אם אינך מתעניין בשינויים עבור מפתחים, באפשרותך לדלג קדימה אל סעיף 5 ― מה חדש עבור ניידים.

4.1. מתכוננים ל-Glib/GTK+ ‏3.0

על מנת להתחיל בהכנת מפתחים ל-+GTK ו-GLib ‏3.0, השיחרורים הקרובים של שתי הספריות יכללו דגלים לאכיפת תאימות נוקשה יותר.

‏GLib, ‏+GTK ו-ATK ‏3.0 ידרשו שרק קבצי כותרת ראשיים (לדוגמה: ‏glib.h, ‏gobject.h, ‏gio.h) מוכללים ביישומים. שינוי זה חשוב על מנת לאפשר הסרת, שינוי שם וארגון מחדש של קבצי כותרת בודדים מבלי לפגוע בתאימות הקוד של יישומים.

על מנת לאפשר למפתחים לבדוק את תאימות היישומים שלהם כעת, נוספו אפשרויות ההידור הבאות: G_DISABLE_SINGLE_INCLUDES עבור GLib, ‏GTK_DISABLE_SINGLE_INCLUDES עבור +GTK ו-ATK_DISABLE_SINGLE_INCLUDES עבור ATK.

את אפשרויות אלה יש להעביר כדגלי הידור בזמן בניית היישומים שלך (לדוגמה: -DG_DISABLE_SINGLE_INCLUDES) על מנת להבטיח את נכונות היישומים שלך.

בדיקות תאימות נוספות

‏GLib, ‏+GTK וספריות משוייכות מספקות גם אפשרויות זמן הידור בעזרתן ניתן לבדוק את התאימות עם +GTK ‏3.0.

באפשרותך לבטל את התמיכה במחלקות וסמלים מיושנים שיוסרו בגירסה 3.0 על ידי שימוש בהגדרות הבאות בזמן ההידור: ‏ATK_DISABLE_DEPRECATED, ‏PANGO_DISABLE_DEPRECATED, ‏G_DISABLE_DEPRECATED, ‏GDK_PIXBUF_DISABLE_DEPRECATED, ‏GDK_DISABLE_DEPRECATED ו-GTK_DISABLE_DEPRECATED עבור Atk, ‏Pango, ‏GLib, ‏GdkPixbuf, ‏GDK ו-+GTK בהתאמה.

באפשרותך לבדוק שניישומים שלך משתמשים בפונקציות שתומכות במערכות מסכים מרובים בלבד על ידי הגדרת GDK_MULTIHEAD_SAFE ו-GTK_MULTIHEAD_SAFE.

4.2. ‏GLib ‏2.18

‏GNOME ‏2.24 היא הגירסה הראשונה של GNOME שמתבססת על GLib ‏2.18.

‏GLib ‏2.18 מציגה תמיכה טובה יותר בסיפוק הקשר למחרוזות שמתורגמות בעזרת המקרואים ()_C ו-()_NC, ומנשק פיתוח נוסף ב-GIO.

רשימה מלאה של הסמלים החדשים זמינה עבור ‏GLib ו-‏GIO.

4.3. ‏GTK+ ‏2.14

‏GNOME ‏2.24 היא הגירסה הראשונה של GNOME שמתבססת על GTK+ ‏2.14.

An important change in this version of GTK+ is that all widgets that inherit from GtkAdjustment (e.g. spinbuttons and sliders) now strictly enforce their range as [lower, upper - page size], as per the documentation. If you want to ensure a range of [lower, upper], set page_size to 0.

‏Glade ו-GTK+ ‏2.14

כל הגירסאות של Glade (כולל 3.4.1) יוצרות את מחלקות GtkSpinButton, ‏GtkHScale ו-‏GtkVScale עם גודל עמוד (page_size) ‏10 כברירת מחדל. על המפתחים לוודא בקבצי ה-Glade שהם יוצרים שגודל העמוד הוא ערך הגיוני.

מחלקה חדשה, GtkMountOperation הוספה כפרמטר לפנוקציה g_volume_mount. ‏GtkMountOperation היא GMountOperation שמסוגלת להציג דו-שיח אימות למשתמש באם יש בזה צורך.

A portable method for opening files and other URIs using the default application is now available using the function gtk_show_uri(), rather than having to depend on libgnome. GDK now provides an implementation of GAppLaunchContext for handling graphical applications (including startup notification and focus stealing prevention), GdkAppLaunchContext.

חדש ב-+GTK ‏2.14 הוא מנשק פיתוח מבוסס GFile עבור classname>GtkFileChooser

רשימה מלאה של כל הסמלים החדשים זמינה עבור ‏+GTK ו-‏GDK.

4.4. ספריות מסרים מיידיים

ביחד עם לקוח המסרים המיידיים החדש (ראה סעיף 2.1 ― שמירה על קשר), ‏GNOME ‏2.24 כולל גם את הספריות libempathy, ‏libempathy-gtk ו-telepathy-glib שיכולות לשמש לשילוב של תכונות מסרים מיידים בכל יישום GNOME.

4.5. ‏Deskbar

The Match interface now includes two new methods: set_snippet and get_snippet. If a snippet is set it will be displayed in a new line underneath the match's get_verb value.

The Action interface has gained a new method get_tooltip. Overriding this method allows a tooltip to be shown when the user hovers the mouse over a match or action.

5. מה חדש עבור ניידים

‏GNOME ‏2.24 היא הגירסה הראשונה של פלטפורמת הפיתוח ‏GNOME לניידים. ‏GNOME לניידים מביאה רכיבי שולחן עבודה יחדיו על מנת לספק פלטפורמת בסיס בעזרתה מפיצים ויצרני אביזרים יוכלו לבנות סביבות פיתוח עשירות.

פלטפורמת הפיתוח של GNOME לניידים היא ליבה הטכנולוגי של מוצרים ניידים מבוססי Linux רבים ובתוכם Maemo, פלטפורמת ACCESS Linux,

גירסת GNOME לניידים הראשונה מורכבת מ:

 • ליבת התשתית

  • ‏GLib — מספקת את אבני הבנייה של ספריות ויישומים ניידים הכתובים בשפת C. היא מספקת את ליבת מערכת האובייקטים שבשימוש GNOME, את מימוש הלולאה הראשית ומספר רב של פונקציות שימושיות עבור מחרוזות ומבני נתונים נפוצים.
  • ‏DBus — מערכת אפיק הודעות שמספקת דרך פשוטה לתקשורת בין יישומים ומתאמת את מחזור החיים של התהליכים.
 • תשתית מערכת

  • ‏BlueZ — מחסנית Bluetooth מודולרית, שלמה ותואמת לסטנדרטים שמכילה מספר כלים גרפיים עבור GNOME;
  • ‏‏Evolution Data Server (גרסת DBus) ‏— מנהל את הגישה ליומן, המשימות וספר הכתובות של המשתמש באופן מקומי וגם דרך מספר פרוטוקולי רשת;
  • ‏‏Telepathy — מסגרת אחידה שמספקת שרותי מסרים מידיים, שיחות טלפון ושיחות וידאו ליישומי משתמשים;
  • ‏Avahi — מחסנית multicast-DNS שמספקת גילוי שירותים ללא הגדרה (zeroconf) ברשת המקומית;
  • ‏GStreamer — מסגרת מולטימדיה עשירה שמספקת מקרים פשוטים של ניגון והזרמת שמע/וידאו כמו גם מקרים מסובכים כמו הקלטה, ערבוב ועריכה לא ליניארית;
  • ‏‏SQLite — בסיס נתונים SQL פשוט ובעל ביצועים גבוהים שניתן לשיבוץ ביישומים בקלות;
  • ‏GConf — מאפשר את השמירה והאחזור של הגדרות מועדפות;
  • ‏Matchbox — מנהל חלונות עבור התקנים מוחזקים ביד, ממירים או כל התקן בו הפרדת המסך, שיטות הקלט או משאבי המערכת מוגבלים;
  • ‏gio ו-‏GVFS — מספקים מנשק פיתוח של מערכת קבצים וירטואלית שתומך בבחירה בין שירותים רבים כגון: FTP, ‏SFTP ‏(SSH), ‏WebDAV, ‏NFS ו-SMB/CIFS;
 • מנשק משתמש

  • ‏+GTK — ערכת כלים מרובת פלטפורמות עשירה בתכונות ליצירת מנשקי משתמש גרפיים בעשרת מנשק פיתוח קל לשימוש.
  • ‏Pango — מספקת ל-+GTK שירותים לפריסה וציור של טקסט, עם דגש על בינאום.
  • ‏ATK (ערכת כלי נגישות) — מבטיחה שנגישות בסיסית תהיה זמינה בכל פריטי +GTK, ומאפשרץ לכלי נגישות גישה מלאה ולצפייה ושליטה ביישומים.
  • ‏Cairo — ספריית גרפיקה וקטורית דו מימדית שעוצבה על מנת לספק פלט אחיד על כל מדיות הפלט תוך כדי ניצול האצת חומרה כאשר היא זמינה. Cairo מספקת מנשק פיתוח פשוט שדומה ל-PostScript.
 • שפות תכנות

  כל ספריות פלטפורמת GNOME לניידים זמינות דרך מנשק פיתוח טבעי בשפת C, או דרך אחת מהשפות להן קיים מנשק תאימות שמספק את העוצמה המלאה של הספריות בניב המוכר למפתחים בשפות תכנות אחרות. לשפות הבאות תמיכה מלאה:

  • ‏C
  • ‏++C
  • ‏Python

‏GNOME מחוייבת לתמוך בפלטפורמות אלה, ותספק תמונות זמינות להורדה של מכונה וירטואלית עבור הפצות שמבוססות על GNOME לניידים 2.24, כמו ‏Poky, ‏Moblin ו-‏Ubuntu לניידים, על מנת לאפשר למפתחים לבדוק את סביבות אלה ולהסב יישומים.

6. בינאום

תודות לחברים בפרוייקט תרגום GNOME הבין לאומי, GNOME ‏2.24 תומך ב-45 שפות אשר בהן יותר מ-80% ממחרוזות התרגום מתורגמות, ובמדריכים למשתמש ומנהל המערכת בשפות רבות.

שפות נתמכות:

 • אוקראינית
 • איטלקית
 • אלבנית
 • אנגלית (ארה"ב, בריטניה, קנדה)
 • אסטונית
 • בולגרית
 • בנגלית (הודו)
 • בסקית
 • גאליסית
 • גוג'ראטי
 • גרמנית
 • דזונגקה
 • דנית
 • הולנדית
 • הונגרית
 • ויאטנמית
 • טורקית
 • טמילית
 • יוונית
 • יפנית
 • ליטוונית
 • מלאיאלם
 • מקדונית
 • מרטהי
 • נורווגית
 • סינית (הונג קונג)
 • סינית (טיוואן)
 • סינית (סין)
 • סלובנית
 • ספרדית
 • סרבית (לטינית וקירילית)
 • עברית
 • ערבית
 • פולנית
 • פונג'אבי
 • פורטוגזית
 • פורטוגזית ברזילאית
 • פינית
 • צ'כית
 • צרפתית
 • קוראנית
 • קטלנית
 • רוסית
 • שוודית
 • תאילנדית

שפות רבות אחרות נתמכות באופן חלקי, בהן יותר מ-50% ממחרוזות התרגום מתורגמות.

תרגום חבילת תוכנה כמו GNOME לשפה חדשה עשוי להיות משימה מתישה אפילו לצוות התרגום המסור ביותר. עבור גירסה זאת שישה צוותי תרגום השקיעו מאמץ עילאי והגדילו את שלמות התרגום של השפה שלהם ביותר מ-10%. ברכות לצוותי השפות קנאדה, מאיטילי, מאראטי, פאשטו, קרואטית וטמילית על עבודתם הקשה.

סטטיסטיקה מפורטת ומידע נוסף זמינים אתר מצב התרגום של GNOME.

7. התקנת GNOME

באפשרותך לנסות את GNOME ‏2.24 באמצעות תקליטור הדגמה, אשר מכיל את כל התוכנות הכלולות ב-GNOME ‏2.24 על גבי תקליטור בודד. באפשרותך לעלות את המחשב שלך ישירות מתקליטור ההדגמה מבלי להתקין דבר. את תקליטור ההדגמה ניתן להוריד מאתר ה-BitTorrent של GNOME.

על מנת להתקין או לשדרג את המכונה שלך ל-GNOME ‏2.24, אנו ממליצים על התקנת חבילות רשמיות מהיצרן או ההפצה שלך. GNOME ‏2.24 יהיה זמין בהפצות הפופולריות בקרוב מאוד, ובחלק מההפצות כבר זמינות גירסאות פיתוח בהן זמינה הגירסה החדשה של GNOME. ניתן להשיג רשימה של ההפצות אשר משווקות את GNOME ולגלות את גירסת GNOME האחרונה שזמינה בהם באתר הבא.

אם אתה אמיץ וסובלני וברצונך לבנות את GNOME מקוד המקור, אנו ממליצים שתשתמש באחד מכלי הבנייה. GARNOME בונה את GNOME מחבילות השחרור. תצטרך את גירסת GARNOME ‏x.‏2.24 על מנת לבנות את GNOME ‏‏x.‏2.24. קיים גם JHBuild, אשר מתוכנן לבנות את גירסת GNOME העדכנית ביותר הזמינה ב-SVN. ניתן להשתמש ב-JHBuild לבנות את GNOME ‏‏x.‏2.24 על ידי בחירת אפשרות הבנייה gnome-2.24.

אמנם זה אפשרי לבנות את GNOME ישירות מחבילות השחרור, אך אנו ממליצים להשתמש באחד מכלי הבנייה שלמעלה.

8. מבט קדימה אל 2.26‪ GNOME

הפיתוח לא נעצר ב-‏‏GNOME ‏2.24. העבודה על GNOME ‏2.26 כבר החלה, ותשוחרר בדיוק חצי שנה לאחר 2.24.

מפת הדרכים של GNOME מפרטת את תוכניות המפתחים עבור מחזור השחרור הבא, ו-לוח הזמנים של GNOME ‏2.26 יופיע בקרוב.

9. תודות

הערות שיחרור אלו הודרו על ידי Davyd Madely בעזרת תמיכה של קהילת GNOME. בשם הקהילה אנו מודים למפתחים ולתורמים אשר בעזרתם שיחרור גירסת GNOME זאת התאפשרה.

ניתן לתרגם את עבודה זאת לכל שפה. אם ברצונך לתרגם אותה לשפתך, אנא צור קשר עם פרוייקט תרגום GNOME.