Atina

Napisao Alan Horkan, bazirano na radu Jonathan Blandford-a

3.3.1. Postavka

Tip špila Standardni špil
Gomila Leva gornja gomila. Ostatak špila se stavlja ovde posle deljenja na talon. Karte se okreću po jedna na „otpad“. Dozvoljena su dva deljenja.
Otpad Uzima se sa gomile. Možete igrati kartom sa vrha.
„Temelji“ Četiri gomile na vrhu. Slažu se po znaku od asa do kralja. Karta sa vrha svakog „temelja“ se može vratiti na talon.
Talon Sedam gomila. Ima četiri reda, pri čemu se prvi red deli sa spuštenim kartama, drugi sa otvorenim, treći sa spuštenim i četvrti sa otvorenim. U suštini, Atina je ista kao Klondajk, samo što je početno otvaranje karata drugačije. Na talonu se karte mogu slagati po naizmeničnim bojama. Nizovi karata se mogu pomerati. Na prazne gomile se mogu stavljati samo kraljevi ili nizovi karata koji počinju od kralja.

3.3.2. Cilj

Pomeriti sve karte u gomile na „temelju“.

3.3.3. Pravila

Karte na talonu se slažu po naizmeničnim bojama. Nizovi karata se mogu pomerati. Na prazne gomile na talonu se mogu stavljati samo kraljevi ili nizovi karata gde je kralj na dnu.

Karte se okreću iz gomile na „otpad“ jedna po jedna. Karta na vrhu „otpada“ je u igri. Kada je gomila prazna, sve karte se premeštaju sa „otpada“ na gomilu, u istom poretku. Kroz špil se ovako može proći tri puta.

„Temelji“ se slažu od asa do kralja. Karte na „temelju“ su u igri. Duplim klikom karta se premešta na odgovarajući „temelj“ ako je takav potez moguć.

3.3.4. Bodovanje

Svaka karta na „temelju“ donosi po jedan poen.

Najveći mogući broj poena: 52

3.3.5. Strategija

Ne napuštajte brod koji tone! Probajte sve živo kada deluje da je igra gotova. Kombinovanje karata koje su već na „temelju“ i njihovo preslaganje može osloboditi neku potrebnu kartu.