Атина

Написао Alan Horkan, базирано на раду Jonathan Blandford-а

3.3.1. Поставка

Тип шпила Стандардни шпил
Гомила Лева горња гомила. Остатак шпила се ставља овде после дељења на талон. Карте се окрећу по једна на „отпад“. Дозвољена су два дељења.
Отпад Узима се са гомиле. Можете играти картом са врха.
„Темељи“ Четири гомиле на врху. Слажу се по знаку од аса до краља. Карта са врха сваког „темеља“ се може вратити на талон.
Талон Седам гомила. Има четири реда, при чему се први ред дели са спуштеним картама, други са отвореним, трећи са спуштеним и четврти са отвореним. У суштини, Атина је иста као Клондајк, само што је почетно отварање карата другачије. На талону се карте могу слагати по наизменичним бојама. Низови карата се могу померати. На празне гомиле се могу стављати само краљеви или низови карата који почињу од краља.

3.3.2. Циљ

Померити све карте у гомиле на „темељу“.

3.3.3. Правила

Карте на талону се слажу по наизменичним бојама. Низови карата се могу померати. На празне гомиле на талону се могу стављати само краљеви или низови карата где је краљ на дну.

Карте се окрећу из гомиле на „отпад“ једна по једна. Карта на врху „отпада“ је у игри. Када је гомила празна, све карте се премештају са „отпада“ на гомилу, у истом поретку. Кроз шпил се овако може проћи три пута.

„Темељи“ се слажу од аса до краља. Карте на „темељу“ су у игри. Дуплим кликом карта се премешта на одговарајући „темељ“ ако је такав потез могућ.

3.3.4. Бодовање

Свака карта на „темељу“ доноси по један поен.

Највећи могући број поена: 52

3.3.5. Стратегија

Не напуштајте брод који тоне! Пробајте све живо када делује да је игра готова. Комбиновање карата које су већ на „темељу“ и њихово преслагање може ослободити неку потребну карту.