Připojení k bezdrátové síti

Jestliže máte počítač s podporou bezdrátových sítí, můžete se k nějaké bezdrátové síti v dosahu připojit a získat tak přístup do Internetu, sdílet soubory v síti a pod.

 1. Otevřete systémovou nabídku vpravo na horní liště.

 2. Vyberte Wi-Fi Nepřipojeno. Oddíl Wi-Fi v nabídce se rozbalí.

 3. Klikněte na Vybrat síť.

 4. Klikněte na název sítě, ke které se chcete připojit, a pak klikněte na Připojit.

  Pokud název sítě není v seznamu, zkuste kliknout na Další, abyste viděli i zbytek sítí v seznamu. Pokud ji i přesto nevidíte, jste možná mimo její dosah nebo může být skrytá.

 5. Pokud je síť chráněná heslem (šifrovací klíč), zadejte po vyzvání heslo a klikněte na Připojit.

  Pokud klíč neznáte, zkuste se podívat na spodní stranu bezdrátového směrovače/přístupového bodu, do příručky k němu nebo se zeptejte osoby, která má na starosti správu bezdrátové sítě.

 6. Změní se ikona sítě, aby se dalo najevo, že počítač se pokouší připojit do sítě.

 7. Když je připojení úspěšné, změní se ikona na tečku s několika čárkami nad sebou (). Čárky ukazují sílu signálu bezdrátové sítě. Málo čárek znamená slabý signál a spojení pak může být velmi nespolehlivé.

Když připojení není úspěšné, můžete být znovu dotázáni na heslo nebo vám může být prostě oznámeno, že připojení bylo odpojeno. Existuje řada důvodů, proč se to může stát. Například jste mohli zadat nesprávné heslo, bezdrátový signál může být slabý nebo bezdrátová karta má nějaké problémy. Další nápovědu najdete v Řešení problémů s bezdrátovými sítěmi.

Silnější signál bezdrátové sítě nutně neznamená, že máte rychlejší internetové připojení nebo rychlost stahování. Bezdrátové připojení spojuje váš počítač se zařízením, které poskytuje připojení do Internetu (jako je směrovač nebo modem), ale jedná se o dvě fyzicky různá propojení, takže běží rozdílnými rychlostmi.