Aplikace a celé uživatelské prostředí můžete používat v tuctech národních jazyků, které jsem poskytovány skrze jazykové balíčky nainstalované v počítači.
Otevřete přehled Činnosti a začněte psát Region a jazyk.
Kliknutím na Region a jazyk otevřete příslušný panel.
Klikněte na Jazyk.
Vyberte svůj požadovaný region a jazyk. Pokud váš region a jazyk nejsou na seznamu, klikněte na ve spodní části seznamu, abyste si mohli vybrat ze všech dostupných regionů a jazyků.
Kliknutím na Vybrat nastavení uložíte.
Aby se změny projevily, je nutné restartovat sezení. Buď klikněte na Restartovat… nebo se později ručně odhlašte a znovu přihlašte.
Některé překlady mohou být neúplné a některé aplikace nemusí podporovat váš jazyk vůbec. Nepřeložený text se pak objeví v jazyce, ve kterém byl software původně vyvíjen, obvykle americké angličtině.
Existuje pár speciálních složek ve vaší domovské složce, do kterých mohou aplikace ukládat takové věci, jak jsou hudba, obrázky a dokumenty. Tyto složky používají standardní názvy ve vašem jazyce. Když se znovu přihlásíte, budete dotázáni, jestli chcete tyto složky přejmenovat na standardní názvy ve vašem jazyce. Pokud plánujete používat nový jazyk dlouhodobě, měli byste názvy složek nechat aktualizovat.
Pokud v systému existuje více uživatelských účtů, je v panelu Region a jazyk zvláštní část pro přihlašovací obrazovku. Kliknutím na tlačítko Přihlašovací obrazovka v pravém horním rohu se přepínáte mezi oběma nastaveními.
Chcete napsat komentář? Našli jste chybu? Jsou vám informace nejasné? Poskytněte zpětnou vazbu k této stránce.