Pokud máte myš s kabelem, zkontrolujte zda je ve zdířce počítače pořádně zastrčený.
Pokud se jedná o myš do USB (obdélníkový konektor), zkuste ji připojit do jiné zdířky USB. Pokud je to myš do PS/2 (malý kulatý konektor se šesti kolíky), zkontrolujte, jestli je připojen do zelené zdířky a ne do fialové. Pokud jej přepojíte, může být potřeba restartovat počítač.
Připojte myš k jinému počítače a ověřte, že funguje.
Jestliže je myš optická nebo laserová, mělo by ze spodní části myši po zapnutí vycházet světlo. Pokud vaše myš nesvítí, zkontrolujte, jestli je zapnutá. Pokud je a přesto nesvítí, je nejspíše rozbitá.
Ujistěte se, že je myš zapnutá. Často bývá na spodní straně vypínač, kterým se dá úplně vypnout, abyste ji mohli přenášet, aniž by se neustále probouzela.
Pokud používáte myš Bluetooth, ujistěte se, že ji máte správně spárovanou se svým počítačem. Viz Připojení počítače k zařízení Bluetooth.
Klikněte tlačítkem a podívejte se, jestli se ukazatel myši dokáže pohybovat. Některé bezdrátové myši se při uspání kvůli úspoře energie neprobudí, dokud nekliknete tlačítkem. Viz Myš začne fungovat až po nějaké prodlevě.
Zkontrolujte, jestli jsou baterie v myši nabité.
Ujistěte se, že přijímač je pořádně zastrčený do počítače.
Pokud vaše myš a přijímač umí pracovat na různých rádiových kanálech, ujistěte se, že oba používají ten samý kanál.
Možná budete muset na myši nebo přijímači nebo obojím zmáčknout tlačítko, aby se ustavilo spojení. Podrobněji by to mělo být popsáno v příručce k vaší myši.
Většina bezdrátových (RF) myší by měla po připojení k počítači začít fungovat automaticky. Pokud máte myš Bluetooth nebo infračervenou (IR), bude možná potřeba provést některé další kroky, abyste ji zprovoznili. Postup se může lišit podle výrobce a modelu myši.
Chcete napsat komentář? Našli jste chybu? Jsou vám informace nejasné? Poskytněte zpětnou vazbu k této stránce.