Problémy s čtečkami paměťových karet

Řada počítačů obsahuje čtečku karet SD, MMC, SM, MS, CF a jiných. Měla by být nalezena automaticky a karta po vložení připojena. Zde jsou některé kroky, které lze zkusit, když se tak nestane:

  1. Ujistěte se, že je karta zasunutá správně. Některé karty vypadají, že jsou vzhůru nohama, když jsou vložené správně. Také se ujistěte, že je karta do otvoru zasunutá pořádně. Některé karty, zejména CF, vyžadují vyvinout jistou sílu, aby se zasunuly nadoraz. (Na druhou stranu to se sílou nepřehánějte! Když narazíte na překážku, nepoužívejte násilí.)

  2. Z přehledu Činnosti otevřete Soubory. Objevila se vložená karta v levé postranní liště? Někdy se karta objeví v seznamu, ale nepřípojí se – připojte ji kliknutím. (V případě, že postranní lišta není vidět, zmáčkněte F9 nebo klikněte na Soubory na horní liště a zvolte Postranní panel.)

  3. Pokud se karta nezobrazí v postranním panelu, zmáčkněte Ctrl+L a pak napište computer:/// a zmáčkněte Enter. Jestli je vaše čtečka karet správně nastavená, měla by se objevit jako mechanika bez vložené karty a karta samotná, až bude připojená.

  4. Pokud vidíte čtečku karet, ale kartu ne, může být problém v kartě samotné. Jestli je to možné, zkuste použít jinou kartu nebo zkontrolujte kartu v jiné čtečce.

Pokud se při procházení umístění Počítač neobjeví žádná karta ani čtečka, je možné, že vaše čtečka karet nefunguje v Linuxu kvůli problému s ovladačem. Jestliže je čtečka karet interní (zabudovaná v počítači, neleží zvlášť), je to víc pravděpodobné. Nejlepším řešením je přípojit přímo zařízení s paměťovou kartou (fotoaparát, mobilní telefon) do portu USB na počítači. Nebo jsou k dispozici externí čtečky karet do USB, které jsou v Linuxu podporovány lépe.