Додаткові плагіни «gedit»

Встановлення сторонніх плагінів надає додаткової функціональності, яка недоступна в стандартних плагінах «gedit», або навіть в додаткових плагінах, які є частиною пакунку «gedit-plugins». Онлайн-список сторонніх плагінів міститься тут.

Під встановленням стороннього плагіну мається на увазі завантаження плагіну, розміщення його в правильному каталозі та активування плагіну.

  1. Зазвичай, можна просто завантажити плагін з інтернет-сторінки плагіну, однак може знадобитися програма для контролю версії, така як «git», «bazaar» або «subversion», щоб скопіювати з інтернету репозиторій програмного забезпечення плагіну. Дивіться документацію плагіну для отримання інформації про плагін.

  2. Помістіть файли плагіну в каталог «/home/ім'я_користувача/.local/share/gedit/plugins».

    Звичайно ж, замініть «ім'я_користувача» на своє власне ім'я.

  3. Після розміщення файлів плагіну у відповідному каталозі, плагін з'явиться в меню «Параметри». Виберіть «Редагувати» ▸ «Параметри» ▸ «Плагіни» ▸ [Назва плагіну], щоб увімкнути плагін.

  4. Клацніть на «Закрити».

Після увімкнення плагіну, він має стати доступним для користування.

Каталог «.local» є прихованим за замовчуванням. Щоб відобразити його та інші приховані файли, виберіть «Вигляд» ▸ «Показувати приховані файли» або натисніть Ctrl+H.

Якщо каталог «.local/share/gedit/plugins/» відсутній у Вашій системі, його потрібно створити.