WWW

Czy wiesz, że...

Przeglądarka WWW środowiska GNOME używa WebKit, tego samego mechanizmu przeglądarek co program Safari.

WWW jest przeglądarką środowiska GNOME.

Przegląd

Najbardziej widoczną różnicą w wydaniu 3.6 jest pierwsza wersja przeglądu. Chociaż jego projekt jest wciąż rozwijany, już teraz stanowi on poważne ulepszenie interfejsu użytkownika.

Poprzednia pusta strona startowa została zastąpiona siatką przechowującą najczęściej odwiedzane strony. Ulubione witryny są teraz łatwiejsze do odwiedzenia, zwłaszcza na urządzeniach dotykowych, a cenne miejsce na ekranie jest wykorzystywane. A jeśli na stronie przeglądu pojawi się niechciana strona, to można ją usunąć z siatki klikając ikonę X widoczną w górnym prawym rogu każdej miniatury.

Tryb pełnoekranowy

Teraz pełny ekran jest naprawdę pełny.

Przez długi czas tryb pełnoekranowy przeglądarki WWW był nieco nietypowy. Wciąż wyświetlany był pasek narzędziowy, więc nie był to całkiem pełny ekran, a do tego widoczny był dziwny przycisk wyjścia z tego trybu. Wraz z upowszechnianiem się gier HTML5 i prezentacji wykonywanych w przeglądarkach nadszedł czas na usunięcie przeszkód w wyświetlaniu treści.

Inne drobnostki

Jak zwykle dodano wiele dodatkowych funkcji i poprawek błędów, zbyt licznych, aby je wszystkie wymienić: automatyczne przywracanie sesji, tryb bez kart, nagłówek "Do Not Track" (informujący witryny, że użytkownik nie chce być śledzony), użycie SoupTLD do inteligentniejszego uzupełniania adresów URL (dzięki temu google.com jest uznawane za adres, a foo.bar za wyszukiwany tekst), obsługa wyświetlania informacji o nieprawidłowym certyfikacie SSL i wiele więcej.