Obszar powiadamiania

GNOME 3.6 to również wiele aktualizacji dla obszaru powiadamiania. Zostały one oparte na opiniach użytkowników i testach użyteczności, które wykazały kilka problemów w działaniu poprzedniej wersji.

Nowy obszar powiadamiania jest prostszy, ładniejszy i łatwiejszy w obsłudze. Odświeżono istniejący wygląd, który teraz jest mniej podatny na błędy użytkownika i bardziej satysfakcjonujący w użyciu. Zamiast przykrywać pulpit, nowy obszar przewija go w górę, odsłaniając powiadomienia poniżej. Elementy w obszarze są także większe, prostsze i nie poruszają się, ułatwiając ich używanie.

Sposób wywoływania obszaru także został zmodyfikowany. Gorący punkt, z którym wielu użytkowników miało problemy, został zastąpiony. Zamiast tego cała dolna krawędź ekranu działa jako obszar wywoływania: pozostawienie na niej kursora przez krótki czas spowoduje pojawienie się obszaru. Planujemy ulepszyć to zachowanie w następnych wydaniach.

Skrót klawiszowy

Po raz pierwszy obszar powiadamiania jest dostępny także za pomocą klawiatury. Wciśnięcie klawiszy Super+M powoduje wyświetlenie obszaru.